Najlepszy prezent dla zakochanych w Ełku

Najlepszy prezent dla zakochanych w Ełku

W Polsce przed 1989 rokiem zakochani mogli dawać sobie prezenty w imieniny, urodziny, Dzień Kobiet, Noc Świętojańską albo na Gwiazdkę. Ale kto słyszał o Walentynkach? Tylko ci, którzy mieli rodzinę na Zachodzie. Ciekawe jednak, że 14 lutego 1985 roku wieczorem Program 2 Telewizji Polskiej wyemitował film, który pasował do Święta Zakochanych jak ulał. Amerykański „Ostatni seans filmowy”  Petera Bogdanovicha z 1971 roku. To wprawdzie nie komedia romantyczna, lecz dramat obyczajowy, jednak odnoszący się do miłości, przyjaźni, lojalności, zdrady, dojrzewania. Czyżby ktoś w TVP próbował przemycić walentynkowy nastrój? A może wręcz przeciwnie: wybrano film, który różniłby sie od błahych romansideł, był ambitniejszy i poważniejszy?
 
Oczywiście to mógł być czysty przypadek. Jednakże rok później, 14 lutego 1986 roku wieczorem, znów nadano ambitny film o miłości: komedię „Annie Hall” Woody’ego Allena (1977). Kolejny zbieg okoliczności? A może po prostu w PRL-owskiej telewizji filmy o miłości emitowano częściej niż nam się wydaje?
 
Dziś w Walentynki możesz wysłać osobę, którą kochasz, w zarazem melancholijną i ekscytującą podróż w tamte czasy. Do malowniczego i niebezpiecznego Ełku sprzed lat. W czasy, gdy pod kinem „Polonia” stały kolejki na „Powrót Jedi”, w parku królowej Luizy należało się pilnować, a w szkole trzeba było pić płyn Lugola. Gdy nie było internetu i telefonów komórkowych, a z przyjaciółmi grało się pod blokiem w piłkę. Ten świat musiał też od czasu do czasu ktoś uratować. Kto? Przekonaj się, czytając „Czas mocy”.
 
A jeśli tę niezwykłą powieść o Ełku z lat osiemdziesiątych zamówisz do 7 lutego w sklepie internetowym Majula.pl, możesz dostać egzemplarz z dedykacją od autora. W takim przypadku wystarczy, że podczas zamawiania w sklepie internetowym w formularzu „Uwagi” (nad oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych) wpiszesz treść krótkiej dedykacji (do 15 słów).
Spieszcie się! Nasza akcja trwa tylko do 7 lutego do godz. 23.59. Nie chcemy ryzykować, że zamówione książki nie dotrą do Was na czas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.